Грати у вікінгів безкоштовно

Вікінги – древні племена, що населяли Скандинавські землі. Стали відомими через свою завойовницьку діяльність ,як пірати та купці. Згодом їхня експансія стала поширюватись на всю Європу. «Норманами» їх називали у Франції, «данцями в Англії», «варангами» у Візантії ,а на Русі – «варягами». Часто на завойовницьких землях вони влаштовували власні поселення і змішувались з місцевими племенами. Взагалі період з 8 по 11 століття називають «Епохою вікінгів», саме через їхню експансію, а закінчилась ця епоха початком розбудови власної держави Данії, хоча зараз етнічними нащадками вікінгів у чистому вигляді вважається населення Ісландії.

Вікінги були язичниками. Вони вірили в богів-воїнів, богів родючості і багатства. А ще, крім богів, були страшні великани, карлики та інші злі духи, що ворогували з богами. Варанги вважали, що зародження світу відбулось у Північних льодових масивах. Сила льоду така велика, що може як зародити життя, так і знищити його. Як і багатьох інших древніх віруваннях народів, у вікінгів у центрі всесвіту стояло величезне дерево – ясен. Світ ділився на три частини: підземний світ (під корінням), світ богів Асгард(розміщувався на гілках світового дерева), світ людей Мідгард (знаходився між двома іншими світами). Новини із одного світу в інший передає білка, яка бігає по стовбуру дерева то в нижній світ,де живе між корінням змія,то до орла на найвищій гілці. Праобразами людей в скандинавській міфології були дерева – ясен(чоловік) та верба(жінка). Головним богом є Одін. В його небесному замку постійно відбуваються гостини і свята в честь доблесних воїнів. Є ще боги Вілі і Ве, бог грому Тор, злий бог Локі (в його армії великани). Недавно в США був знятий фантастичний пригодницький бойовик за мотивами скандинавської міфології «Тор». Рейтинги цього фільму є досить високими. Цікаво поєднані світ фантастики і світ науки, а ще любовна канва і прикольні діалоги.

Якщо говорити про зовнішній вигляд варяг, то уявіть собі здоровенних, високих чоловіків, у латах та гострих шоломах з важкою зброєю в руках(сокира чи меч), з непривітними обличчями та холодним поглядом, від якого стає моторошно. Так можна описати вікінга, оскільки такий прототип склався у людей дуже давно. Напевно такому вигляду сприяв і холодний північний клімат і суворі умови проживання, адже вижити в той час слабкому духом було, напевно, нереально. Гориста місцевість, малородючі землі, збільшення кількості населення – чи не найголовніші чинники, що сприяли тому, що цей народ став загарбником та розбійником. Відомо, що вони мали жорстокий норов, про що свідчить навіть їхній суспільний устрій, що зовсім не передбачав рівних прав усіх людей. Біднота була чітко відділена від багатих,у яких були навіть раби та армія. Тому аристократичну верству можна вважати справжніми вікінгами, бо саме вони ходили у походи та завойовували нові землі. Оскільки більша частина скандинавських земель омивається багатьма морями, то і розвиток мореплавства і кораблебудування був швидким. Знамениті човни-дракари є візитною карточкою цього народу. Розміри дракарів сягали від 35-ти до 60-ти метрів. Іноді човен на носу мав голову дракона, - це свідчило про високий статус особи, що володіла ним. Склад команди залежав від розміру корабля. Скеровували на правильний маршрут з допомогою весел та прямокутного парусу. Будували кораблі з різних порід дерев, але найголовнішими були ясен, дуб і сосна, а парус шили із шерсті.

Вікінги завдяки своїй наполегливості, мужньому характеру, фізичною силою і витривалістю завойовували землі і народи. Войовничий народ, якого боялася уся Європа. Ось такі воїни є іграх цього розділу. Як Ви хочете себе уявити сьогодні (бути у могутньому війську скандинавському чи захищати свою землю від безпощадного вікінга)вибирайте. Вмикайте ігри з цього жанру і пориньте у древню неспокійну епоху. Тут Вам не просто потрібно буде мужньо боротися, а використовувати свої тактичні знання і навички, щоб ефективно керувати скандинавсяким військом, бо в противному випадку Вас чекає неминучий програш. Вікінги хоч і войовничий і сильний народ, але дещо не організований, можливо у Вас знайдеться ці навички організації, які будуть успішно реалізовані в даних іграх.