Ігри готуємо шоколад

А ви теж в дитинстві мріяли, як хлопчик Чарлі, потрапити на Шоколадну фабрику містера Віллі Вонка? Напевно хотіли. Лягали спати і уявляли захопливі пригоди зі смаком шоколаду. Ми виростаємо і дорослішаємо, але декілька шматочків цього коричневого чуда повертають нас до світлих спогадів.

Але не завжди він був таким доступним, як зараз. Почнемо з історії. Батьківщиною какао-дерева є тропічні райони Південної Америки( їх ще називають Месоамерикою). Населяли ці землі древні племена майя та ацтеки, які культивували це дерево ще з 12-го століття до н.е. Вони використовували плоди для виготовлення гарячого гіркого напою з додаванням різних спецій( ваніль, червоний перець, аннато) та як інгредієнт до різноманітних страв. А з м`якоті отримували цукри для спиртового бродіння і виготовлення алкогольних напоїв( індіанці пили шоколадне пиво). Іноді плоди какао виконували функцію грошей, настільки вони цінувалися.

На європейському континенті шоколад з`явився тільки у 16-му сторіччі, після завоювання іспанцями держави ацтеків. Один учений-монах Бенцоні написав доповідь для короля Іспанії про дуже корисні властивості рідкого шоколаду. Ці дані засекретили ,а доповідь зробили державною таємницею. Дуже довго шоколад був доступний тільки аристократії ,оскільки технологія виробництва була складною, а інгредієнти - дорогими. Але час не зупиняється на місці… Все невпинно змінюється. Завершується епоха панування монархій ,з`являються нові цінності, люди захоплені новими ідеями. Те, що раніше було доступно тільки обраним, тепер має можливість мати кожен. Перше промислове підприємство, що виготовляло шоколад , створила голландська сім`я ван Хаутен. Пізніше такі підприємства з`явилися і в інших країнах, а до кінця 19-го століття поширилися по всьому світу. Спочатку всі його знали як гарячий напій, а згодом його почали виготовляти плитками.

Здавалося б, що складного і надзвичайного? Рецепт простий: какао-порошок + какао-масло, додамо трішки цукру – і готово , його величність Шоколад. Але насправді, для того ,щоб ми з Вами насолодились маленьким шматочком десерту, плід дерева какао долає дуже довгий шлях. І не секрет, що коли ми з любов`ю і турботою відносимось до того, що ми робимо, результати просто надзвичайні. На благодатній землі дозрівають плоди під гарячим сонцем і щедрими дощами, дбайливі фермери збирають урожаї. Потім чорні боби готуються до подорожі в те місце, де з них робитимуть справжню смакоту: кондитерські фабрики. А що далі? Напевно справжня магія.. Шоколад чорний, шоколад білий, пористий та молочний, наповнений цільними горішками чи добірними родзинками. Аромати ванілі, гіркого перцю, кориці, апельсинової цедри. Вливається смак згущеного молока, ніжного йогурту, а оце раптом натрапили на несподіваний грильяж. Занурені у шоколад чорнослив і курага, солодкий мигдаль і лагідний кеш`ю. Але людська фантазія на цьому не зупиняється. Навіть важко уявити скільки десертів існує, в яких одним із компонентів є шоколад. В приготуванні десертів, чи просто плитки шоколаду, потрібно знати стільки тонкощів цієї справи. Про це вам скаже кожен кондитер. Адже Ви прагнете створити маленький кулінарний шедевр, а не просто скинути в одну купу все, що у вас було на столі. Хочете побувати в ролі шоколадного художника? Є можливість це зробити. Маленькі цукерочки, що милують очі, а далі змушують закривати їх від задоволення. Спробуйте в цих іграх випекти ніжного торта або ж приготувати відомий ресторанний десерт. Може ви отримаєте задоволення, наче від справжнього шоколаду, а задоволення багато не буває. Солодких фантазій Вам!