Ігри шахи онлайн

Відсортовано по: Даті Популярності Рейтингу

Ігри шахи безкоштовно грати онлайн

Дуже цікава високоінтелектуальна гра в яку можна грати де завгодно і навчити кого завгодно. Завжди можна носити під рукою дошку з шахами і в підходящий момент розкласти фігури і почати партію. До речі, партії в шахах можуть продовжуватися у дуже великому інтервалі часу і тут все залежить від багатьох факторів, особливо таких як швидкість мислення гравців і загальний рівень гри. Так деякі шахові партії можуть тривати по півроку і більше, якщо зустрічаються двоє дуже досвідчених гравців.

Правила гри досить прості і їх можна швидко вивчити, не дивлячись на те, що сама гра здається дуже складною. Є майданчик з чорними і білими квадратиками на якbb[розміщуються чорні і білі фігури, гравці на початку гри визначається, хто і яким кольором буде грати. У Вас в розпорядженні 16 фігур з яких 8 - це прості пішаки, які можуть ходити тільки вперед на одну клітку і бити по діагоналі, теж на одну клітину. Друга половина фігур - це старші фігури, які мають свої особливості в ходах. По самим краях знаходяться тури, їх 2, ходять вони прямо по горизонталі і по вертикалі, таким же чином і б`ють фігури супротивника. Поряд з ними знаходяться коні, їх теж два, ходять вони літерою Г, тобто два кроки вперед і один в якусь сторону. Біля них з внутрішніх сторін знаходяться слони, які ходять по діагоналі, один по чорним клітинам, інший по білим і б`ють також відповідно. До речі, ці фігури на відміну від пішаків можуть ходити і вперед і назад. Ну і звичайно, не варто забувати про двох найголовніших фігур, а саме про короля та королеву. Королева може ходити як по горизонталі і вертикалі, так і по діагоналі і на скільки клітин хоче. Король же може ходити також як і королева, але тільки на одну клітку. Весь сенс гри полягає в тому, що потрібно поставити короля в безвихідне становище, коли йому не буде куди подітися і як би він не хотів походити на нього очікує знищення, така ситуація у шахах називається матом. Є ще схожа ситуація, коли королю створюється загроза, але він ще має варіанти куди піти і це називається шах. До речі від цього і пішла назва гри, шах і мат - шахи. Є ще одна ситуація, за якої обидва гравці не можуть створити мат, тобто нічия і називається вона патом. Можна не перебивати всі фігури супротивника, а найголовніше це якнайшвидше поставити мат королю.

Зараз проводять дуже багато світових чемпіонатів по шахах, в яких зустрічаються кращі гравці і демонструють свої навички гри. Велика частина гравців проводить партію ще й на час, тобто їм потрібно швидко думати, як ходити далі, адже йде відлік часу, який почався після ходу супротивника.

Тут зібрано максимальну кількість онлайн ігор з шахами, які відрізняються своєю складність і графічними рішеннями. Якщо Ви ще ніколи не грали в цю гру, то пора б вже почати.