Ігри готуємо салати

Салат – це рослина, городня культура ,що використовується в їжу, а також салат – це страва. Ми поговоримо про страви.

Якщо говорити про салати, то перед нами постає велика карта смаку і різноманіття. Він може складатися всього з декількох компонентів, а може мати довгий список потрібних інгредієнтів. Переглядаючи будь-яку кулінарну книгу, дивуєшся – скільки розділів присвячено саме салатам. А ключиками до цієї смачної дивовижі є рецепти.

Просто кажучи, салат – це мікс, суміш різних компонентів ,що разом утворюють неповторний смак. Багато страв цього роду є класичними ,але невтомна фантазія кулінарів усього світу постійно поповнює скарбницю рецептури. Смачний з дитинства олів`є, з прикольною назвою та звичний «оселедець під шубою», соковиті стиглі овочі в літніх салатах. Історії створення цих страв теж є цікавими. Олів`є - дуже популярний в країнах колишнього СРСР, його вважають святковим і традиційним новорічним. Названий в честь Люсьєна Олів`є – шеф-кухаря, що тримав ресторан паризької кухні у Москві на початку 60-тих років 19 століття і придумав його рецепт. Щоправда, рецепт месьє Люсьєна дуже відрізняється від салату, який ми знаємо зараз: замість вареної ковбаси – м`ясо рябчика, замість горошку – каперси, а ще ланспік (охолоджений бульйон, заливне), соус провансаль і для прикраси шийки раків, 3-4 листки салату та декілька оливок. Та хіба можна було в радянські часи дозволити собі таку розкіш?! Та і зараз не кожен зможе собі таке дозволити. Інгрідієнти замінили доступними продуктами, в кращому випадку замість ковбаси - м`ясо. Знаний нами грецький салат їли, в основному, грецькі селяни, його так і називали – селянський. А популярний «Цезар» названий зовсім не на честь імператора Юлія, а іменем свого творця - Цезаря Кардіні, італійця, що жив на території Мексики і володів там декількома ресторанами.

Саме наше бажання спробувати щось нове, здивувати свої смакові рецептори і стимулює кулінарів видумувати все нові і нові рецепти. До речі, цікаво те, що пересічні європейці та американці дуже дивуються, коли ми їм пропонуємо свої салати. Причина здивування дуже проста: в їхньому уявленні це суміш овочів, заправлених якимось соусом або просто оливковою чи соняшниковою олією та спеціями, у нас же м`ясні і рибні салати готує кожна господиня. Так само і є відмінності є у подачі салатів, нарізанні інгредієнтів (у нас стараються нарізати дуже дрібно, а на заході – навпаки, повинно бути видно кожен компонент). Але всі ці відмінності ніякої ролі не відіграють, якщо страва є смачною. Зараз дуже популярними стають так звані гарячі салати – до холодних нарізаних овочів та листя салату додають гаряче смажене м`ясо чи печінку. Кожна країна планети славиться якимись, тільки їй притаманними приправами. І це просто чудово! Іноді якась горошинка, стебло чи корінець надають страві неймовірного смаку та аромату.

Кожна людина щось творить, навіть ,якщо це салати, і кожна людина певною мірою гурман. Якщо Ви не маєте змоги зараз щось там витворяти на власній кухні, то пограйте в ці кулінарні ігри, де у Вас є можливість пофантазувати, побути маестро кулінарії та побачити неймовірно задоволені обличчя відвідувачів Вашого ресторану. Запрошуємо!